Telefon
WhatsApp
Toptan Türk Kahvesi

Toptan Türk Kahvesi
Bir kahveden daha güzel ne olabilir? Üstelik bu kahve Türk kahvesi ise…40 sene hatrı olan Türk kahvesinin tüketilme seviyesi çok yüksek. Toptan Türk kahvesi alım fırsatı sizlerle!

Türk toplumunda ortalama her fert günde iki fincan kahve tüketiyor. Türk kahvesinin eşi benzeri olmayan lezzetinin yanı sıra sağlığa da etkileri yüksektir. Toptan Türk kahvesi satın alarak işiniz ya da eviniz amacıyla daha ideal ve güvenilir alış veriş yapabilirsiniz.

Türk Kahvesinin Tarihi
Toptan Türk kahvesi kahve dükkanı olanlar, evinde çok kahve tüketenler ya da iş yerinde kahvelerini eşi benzeri olmayan kılmak isteyen herkes doğrulusunda tercih edilebilir. Türk kahvesi söz hususu ise tarihine bakmadan geçmek olmaz. Ülkemizde kahve Yavuz Sultan Selim devresine kadar uzanır. Yemen’den İstanbul’a bir kahve gelir ve çok sevilir. Sarayda kahveci başı diye bir iş grubunun bulunduğunu biliyor musunuz? Çünkü kahve gerçekleştirmek bir ustalık ister. Bizde bu ustalar arasında yer aldığımız amacıyla gururluyuz…

Kahvenin Serüveni
Kesin olarak kahvenin kaynağı halen sırlarla doludur. Fakat kahvenin adının ve kaynağının Araplardan geldiği kabul edilir. Tadı acı istikbal ki bir vakit sonra şeker eklenerek tatlandırılmaya çalışılmıştır. Avrupalılar ise kahvenin keyfini yumuşatmak amacıyla bizim gibi şeker eklemek yerine süt eklemeyi tercih etmiştir. Türk kahvesi evvelceden bal eklenerek de tüketiliyordu.

Günümüzde kahve filmlere, kitaplara, edebiyata ve fala kadar mevzu olmuştur. Tadı başka içtikten sonra tüketimi başkadır.

Türk Kahvesi Hangi Kahve Türüdür?
Toptan Türk kahvesi almadan evvelce kahvenin hangi türe ait bulunduğunu merak edebilirsiniz. Türk kahvesini başka kahve çeşitlerinden ayıran çoğu esas öğeyi bulunuyor. Türk kahvesinin kendi kahve çekirdeğinden yapılmaz. Kendine has bir öğütme şekli bulunduğu amacıyla ayrı bir isim almıştır. Türk kahvesi:

Cezvede pişirilerek telvesiyle eş güdümlü servis edilir.
Uzun soluklu bir içimi olurken ince öğütme şeklinden kaynaklı isimlendirilmiştir.
Öğütme inceliği un gibi olması gereklidir ve toz durumuna gelmelidir.
Türk kahvesi Arap çekirdeklerinin pudra durumuna getirilmesiyle elde edilir.
Bu sayede daha tatlı ve daha yumUşak bir içim yaratılır.
Türk kahvesinin sırrı iyi öğütülmesinden geliyor.
Elbette ustaların ve üreticilerinde etkileri büyüktür. Bugün toptan Türk kahvesi satarken üreticilerden biri de olmamızın sırrı kahvenin inceliklerini bilmemizdir.

Türk Kahve Çeşitleri Nelerdir?
Toptan Türk kahvesi çoğu kahve çeşidini de sunuyor. Kahve dendiğinde akla bol köpüklü yalın Türk kahvesi gelir. Kahve ne kadar kısık ateşte pişer ise tadı da o denli kendini meydana koyar. Son vakitlerde çok tüketildiği amacıyla hazır kahve makineleri de üretilmiştir. Ülkemizde çok sık sarfedilen Türk kahvesi türlerine baktığımızda:

  • Sade Türk kahvesi yalnızca su ve kahve ile yapılır.
  • Az şekerli kahve ise yarım çay kaşığı şeker ve su ile pişirilir.
  • Orta şekerli kahve bir tatlı kaşığı şekerle içilir.
  • Şekerli kahve de iki çay kaşığı şeker ile tatlı vazifesini üstlenebilir.
  • Sütlü kahve sert kahve keyfini yumuşatmak amacıyla kullanılır.
  • Dibek Türk kahvesi öğütme şekli değişik olmasından bu ismi alır.
  • Menengiç Türk kahvesi ise bitki meyvelerinden oluşturulan türüdür.
  • Süvari kahve ise ince belli çay bardağında içilir.
  • Kumda ya da ateşte gibi çoğu türü de yer alır iken bütün kahve çeşitlerini değişik pişirme teknikleri ile kullanabilirsiniz.

Menengiç Kahvesi
Toptan Türk kahvesi seçeneklerinden biri de Menengiç kahvesidir. Bu kahvenin başka bir adı Çedene olarak bilinir. Çekirdek olarak yabani Antep fıstığı ağacı kullanılır. Menengiç bitkisinin meyvelerinden kahve üretilir. Önce meyveler kurutulur arından ile öğütülür ve kahve kıvamına getirilir. Pişirmesi ve Türk kahvesine göre değişikdır. Cezveye evvelce süt sonra kahve eklenir. Tatlandırmak isteyen şahıslar şeker ilavesi de yapabilir. Kısık ateşte pişirilir. Menengiç kahvesine su eklenmez, su yerine süt yerleştirilerek kıvamı arttırılır.

Dibek Kahvesi
Dibek kahvesi kendi amacıylade ayrı bir kültürdür. Toptan Türk kahvesi dibek kahvesi satışı da gerçekleştiriyor. Burada kahvenin öğütülmesi değişiklik gösterir. Türk kahvesi öğütme makinelerinde değil havanla dövülür. Bu sayede aRoma daha çok meydana çıkar ve daha yoğun kıvamlı bir kahve elde edilir. Pişirmek amacıyla su, dibek kahvesi ve biraz Türk kahvesi eklenir. İsteğe göre gene şeker kullanabilirsiniz.

Dibek kahvesi daha çok aRoması olan ve içimi daha sert bir kahvedir. Türk kahvesi eklemesi de keyfini yumuşatmak amacıyladir.

TEKLİF FORMU