Telefon
WhatsApp
Toptan Kahve Fiyatları

Toptan Kahve Fiyatları
Toptan kahve fiyatları en ideal fiyatlardır! Toptan kahve alımı gerçekleştirildiğinde tek tek satılan ürünlere göre daha karlı olur. Gramajın yükselmesi ya da tedarikçiyle olan etkileşiminiz fiyatların düzenlenmesini sağlar.

Bir ürünü toptan aldığınızda her vakit perakende satışına göre daha az ödeme yaparsınız. Bu yazılı olmayan ticaret kurallarından biridir. Alıcı içerisinde satıcı içerisinde toptan alış veriş her vakit daha karlıdır.

Toptan Kahve Ücretleri
Toptan kahve ücretleri alıcılar amacıyla büyük bir basitlik sağlar. Özenle kavrularak ideal paketleme özelliklerine sahip olan kahveleri toptan satın alabilmek amacıyla etkileşim kurabilirsiniz. Kahveler vatan dışından getiriliyor. Üretici firmalar hazırlanmasını ya da paketlenmesini kendi fabrikalarında gerçekleştirse dahi dışalım neticesi oluşturulur.

Ülkemizde döviz kurunda dalgalanma yaşandığı amacıyla ve kahveler vatan dışından getirildiği amacıyla fiyatlar günden güne değişiklık göstermektedir. Bu halde alıcının da satıcının da pazara etkileri düşüktür. Bu yüzden toptan alış veriş yapar iken güncel döviz kurunu da düşünerek fiyatların belirlendiğini unutmayınız.

Kahve Alırken Bakılması Gereken Özellikler
Toptan kahve ücretleri belirlenirken yapımcı ya da tedarikçi bütün aşamaları değerlendirir. Toptan kahve almadan evvelce ilgi etmeniz gereken birtakım özellikler vardır. Kahve titiz ve özen ile paketlenmesi ve taşınması gereken bir üründür. Taze olması ve ideal şartlarda stoklanması amacıyla tadını arttırır. Aksi taktirde kahvelerinizden tam performans bekleyemezsiniz. Bu amaçla toptan kahve almadan evvelce ilgi etmeniz gerekenler:

Kahve paketinde kesinlikle valf bulunmalıdır.
Kahvenin kavrulma adımında karbondioksit çıkar. Paketleme gerçekleştirdikten sonra bir oran daha salınım gerçekleşir.
Gazın dışarı çıkması fakat içeriye hava almaması sağlanmalıdır. Bu yüzden kahve paketlerinde tek yönlü valf olmasına ilgi edebilirsiniz.
Kahve alırken lezzetini denetim edebilmek ve ne aldığınızı görebilmeniz amacıyla ismine bakınız. Bu sayede başka kahveler arasındaki farklarını da tadarak daha doğru öğrenebilirsiniz.
Kavrulma özelliklerine bakınız. Az, orta ya da kodu gibi sınıflandırmalar yapılır. Kahve yapımcıleriyle çalıştığınızda alternatifler çok daha çok olur.
Kahveler robusta ya da Arabica olarak ayrılır. Bu isim yetiştirildiği coğrafyadan gelir.
Kahvelerin genel tatlarını bilerek ilk tadımı siz yapınız.
Paketlerin üstünde kavrulma tarihi ve son kullanma tarihi yer almalıdır.
Toptan kahve ücretleri bütün bu özelliklere göre de belirlenir. Piyasanın çok altında ve çok ucuz kahveler genelde bu özelliklere sahip değildir. Hem de bayatlamış da olabilme olsılığı kuvvetlidir.

Kahve Çekirdekleri Arabica
Toptan kahve ücretleri kahvenin yapıldığı çekirdeğe göre belirlenir. Tek şart bu değildir fakat önemlidir. Genel olarak Arabica ve Robusta olarak sınıflandırma yapabiliriz. Arabica çekirdek türü narin yapılıdır. El tekniği ile toplanır ve yüksek dağlarda bulunur. Ortalama yüksekliği 600 metre ile 2000 metre arasında toplanıyor. Oksijeni bol ve temiz havada yetişir. Bu kahvenin yetişebilmesi amacıyla ılıman iklim olmalı ve dış etkenlere maruz kalmamalıdır.

Çekirdek tarzı ise ovaldir ve olabildiğince düzgün hatlara sahiptir. Demleme yapılacak olan kahvelerde genelde bu çekirdek tercih edilir.

Robusta Kahve Çekirdeği
Robusta denilen çekirdek ise deniz düzeyi ve maximum 600 metre yükseklikte yetiştirilebilir. Dış etkenlere karşı korunması başka çekirdek çeşidine göre daha yüksektir. Daha çok rüzgara ya da dirence karşı dayanıklıdır. Çekirdeğin yetiştiği ağaçların ortalama yükseltisi ortalama 2-3 metredir. Bu kahve çekirdeği espresso ve başka çeşitleri gibi kahvelerde kullanılıyor.

Genel Kahve Karakterleri
Toptan kahve ücretleri amacıyla kahvelerin sahip bulunduğu genel tat profillerini bilerek seçim yapabilirsiniz. Bu sayede alacağınız kahveler birbirinden ayrılır. Elbette her kahve çeşidine göre değişik fiyatlandırma yapılır. Bazı kahvelerin tatları:

El Salvador yoğun aRomalı
Colombia kahvesi karamelli ve meyvemsi tadı var
Kenya kahvesi çiçeksidir
Peru kahvesi daha asitli ve tatlıdır
Brazilya kahvesi fındıklı ve çikolatalı tat bırakır
Etiyopya kahvesi meyvemsi ve yoğun tatlıdır
Gibi sayabiliriz.

Kahve Taze Fiyatları
Toptan kahve ücretleri belirlenirken kahvenin taze olup olmaması önemlidir. Kahve taze ise aRoması çok daha yoğundur. Uygun satış da taze kahvelerin doğru paketlemesi ile yapılır. Kahveler taze ve valflı paketlerde saklanır. Hava geçirmeyen paketlemesi, güneşten uzak ve nemsiz ortamda stoklanır. Kahve çeşidine göre saklama kriterleri değişmemektedir. Markası ya da tedarikçisi değişik olsa da fiyatlar arasında uçurum yoktur. Üreticilerden fiyat alırsanız aracı olmadığı amacıyla daha ideal fiyata toptan ve perakende satışını gerçekleştirebilirsiniz.

TEKLİF FORMU