Telefon
WhatsApp
Ankara Toptan Kahveci

Ankara Toptan Kahveci
Toptan kahveci, kahve tedarik sürecindeki bir adımdır. Bazı markalar bir toptancıya gereksinim duymasa da bububugünümüzde toptan kahveci, kahvelerin çok daha çok satılmasını sağlamaktadır. Aynı vakitte markaların da işini basitlaştırmaktadır. Toptan kahveci genel olarak 3.kuşak kahve dükkanlarında yer alan kahveleri satmaktadır ve aynı vakitte kahve yapım malzemelerini de bulabilmek olasıdür.

 

Kahve Nedir?
Kahve yüzyıllardır var olan bir çekirdekten üretilmektedir. Bu çekirdeğin bububugünümüzdeki durumu gibi üretilmesi ise 18.yüzyıl ve sonrasında gerçekleşmiştir. Bunun esasında coğrafi keşifler etkili iken sömürge süreci ilgiyle izlenmelidir. Yüzyıllardır durumu hazırda var olan kahve çekirdeği, Avrupalı tüccarlar doğrulusunda keşfedilmiş ve bububugünümüzdeki durumuna getirilmiştir. Bu yeni kahve makinelerinin de doğmasına sebep olmuştur.

Kahve, coffee ağacı olarak tanınan bir ağaç türünün meyvesinin çekirdeğidir. Türk kahvesi bu süreçteki ilk kahve olsa da gerçekte uzun yıllardır çevresel olarak kahve kullanımı bulunmaktadır. Yeni kuşak kahve ise bilhassa 20.yüzyıldan sonra kendisini net bir biçimde göstermiştir. Dünyadaki tedarik zincirinin hem yükselmesi hem de hızlanması ile kahve dünyanın her yerine ulaşabilmiştir.

 

Toptan Kahveci Nedir?
Toptan kahveci gerçekte her toptancının yaptığı işi gerçekleştirmektadır. Kahveleri markalardan satın alır ve şunların tedarikini toptan olacak biçimde sağlar. Tek bir markanın tedarikini yapabileceği gibi aniden çok markanın da tedarikini yapabilmeniz olasıdür. Markalar ile anlaştıktan sonra kahve dükkanları ile de anlaşarak satış işlemlerini gerçekleştirebilir ve kendiniz amacıyla derli toplu bir gelir elde edebilirsiniz. Toptan kahveciler bububugünümüzde internet üzerinden bireysel satış prosedürünü gerçekleştirerek toptan kahveci olarak ek bir gelir elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak toptan kahveci olma sürecini daha detaylı bir biçimde incelemek gerekmektedir.

 

Toptan Kahveci Nasıl Olunur?
Toptan kahveci olabilmek amacıyla etkileşim kurması gereken toptancıdır. Toptancı, toptan satışını gerçekleştirmek istediği kahve markaları ile etkileşime geçer ve belirli süreçlerde anlaşıldıktan sonra bir uyuşma imzalanır ve tedarik süreci sağlanır. İsterseniz ön ödeme yaparak ileri geliri elde edebilirsiniz ya da satışa göre belli bir oranda ödeme yapabilirsiniz. Bu iki tarafın ortak fikiri olarak belirlenmektedir. Aynı vakitte toptan kahveci olduktan sonra toptan kahve satışları amacıyla 3.kuşak kahve dükkanları ile de etkileşime geçmeniz gerekmektedir. Onlar sizi değil, siz onları bulmalısınız. Elbette bu ilk adım amacıyla geçerlidir sonrasında ününüz yayılacaktır. Kahve dükkanları ile anlaşarak onlara toptan kahve satışı yapabilirsiniz. Bu da derli toplu bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Toptan Kahve Satışı Nerelerde Yapılır?
Toptan kahve satışı amacıyla bir iş yeri açabileceğiniz gibi yalnızca bir depo da edinebilirsiniz. Fakat dilerseniz bütün şunlar dışında internet üzerinden satış da gerçekleştirebilirsiniz. Son senelerde çoğalan internet ticareti sizlere olabildiğince yarar sağlayacaktır. 3.kuşak kahvecilerin de arttığı bu dönemde insanlar bu kahveleri evde elde edebilmek adına hem makineleri hem de kahveleri internet üzerinden alarak ideal fiyata almayı tercih etmektedir. Orkcoff Kahve ile etkileşime geçerek sizin amacıyla en iyi kahve ürünlerini bulabilirsiniz.

 

Toptan Kahveci Üzerinden Tek Kahve Alınabilir Mi?

Son senelerde oluşturulan ve bilhassa toptancılar amacıyla yeni bir gelir kapısı elde edilmesini gerçekleştiren yöntemlerden biri internet üzerinden toptan alınan kahveleri bireysel olarak satmaktır. Son senelerde çoğalan internet satışından yararlanarak dilerseniz kendi siteniz üzerinden, dilerseniz de alış veriş programları üzerinden toptan kahveci olarak kahvelerinizi ideal fiyata satabilirsiniz. Bu hem alımı hızlandıracak hem de sizler amacıyla toptan satış dışında ek bir gelir olacaktır. Eskiden hangi alanda olursa olsun toptancılar bireysel ürün satmaz iken bububugünümüzde internet üzerinden toptancılardan tek tek ürün alabilmek olası duruma gelmiştir. Buna toptan kahveci de dahildir.

 

3.Nesil Kahve Dükkanları İçin Toptan Kahvecilerin Önemi

Burada bahsedilmesi gerekilen konulardan biri de 3.kuşak kahvecilerin arasında zincir dükkanlara sahip olmayanların kahveyi nasıl tedarik ettiğidir. Zincir 3.kuşak kahve dükkanları genel olarak kendi ürünlerini kullanırken butik 3.kuşak kahveciler amacıyla tedarik süreci mühimdir. Hatta burada iki mühim neden bulunmaktadır. Bunlardan ilki maliyettir. Diğeri ise kalitedir. Kaliteli bir markayı en ideal fiyattan tedarik edebilmek amacıyla toptan kahveci döneme girmektedir. Toptan alabilmek daha ucuz olmakla eş güdümlü aynı vakitte toptan kahveci, kahveleri tek başına verirken bile daha ideala satmaktadır. Bu sayede 3.kuşak butik kahve dükkanları daha basit kar elde edebilmektedir.

TEKLİF FORMU